Polski

English

Deutsch
     
Aktualności
Dofinansowanie z środków Unii Europejskiej
Nasze przedsiębiorstwo uzyskało dofinansowanie z UE w ramach projektu pt.: "Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania platerowanej tytanem aparatury procesowej".
Sympozjum Przemysłowo-Techniczne
APC Presmet i ZTW Explomet wraz z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki zorganizowały Sympozjum nt. "Potencjał innowacyjny województwa opolskiego w zakresie wytwarzania nowoczesnej aparatury procesowej, platerowanej tytanem i jego stopami."
 
Podstrony:  1  2 
Aktualności
Sympozjum Przemysłowo-Techniczne
Foto
Foto
Foto
APC Presmet i ZTW Explomet wraz z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki zorganizowały Sympozjum nt. "Potencjał innowacyjny województwa opolskiego w zakresie wytwarzania nowoczesnej aparatury procesowej, platerowanej tytanem i jego stopami."

 

W imprezie, która odbyła się 15 kwietnia 2009 r. na terenie Hotelu Mercure wzięło udział ok. 50 osób. Oprócz reprezentantów gospodarzy przybyli przedstawiciele biur projektowych specjalizujących się w projektowaniu aparatury procesowej, oraz osoby reprezentujące przemysł chemiczny a więc potencjalnych inwestorów. Licznie reprezentowane były sfery naukowe: przybyli przedstawiciele Politechniki Opolskiej, Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Instytutu Spawalnictwa. Obecni byli również przedstawiciele prasy branżowej.

 

Sympozjum zostało podzielone na trzy sesje, poprzedzone powitaniem wygłoszonym przez Wiceprezesa APC Presmet Jacka Chojkę, w którym przedstawił pokrótce cele sympozjum.

W pierwszej sesji przedstawiciele firmy Explomet (jedynej w Polsce i jednej z niewielu na świecie wykonujących platerowanie wybuchowe), Prezes Aleksander Gałka i Dyrektor Zygmunt Szulc, przybliżyli proces platerowania wybuchowego, rozpoczynając od omówienia zjawisk fizycznych poprzez proces technologiczny kończąc na wymaganiach technicznych dla materiałów platerowanych. Na zakończenie tej części dr Robert Bański z Politechniki Opolskiej omówił wybrane zagadnienia związane z badaniami połączeń tytan – stal oraz tytan – stal austenityczna.

W drugiej sesji przedstawiciele APC Presmet, inżynierowie Maciej Luberadzki, Wiesław Chmielarz oraz Krzysztof Samson (obecnie UDT Opole), przybliżyli zagadnienia związane z wytwarzaniem urządzeń platerowanych tytanem. W swoich wystąpieniach omówili oni procesy spawania, formowania, obróbki cieplnej oraz aspekty ekonomiczne przemawiające na korzyść stosowania tej technologii. Na zakończenie drugiej sesji dr hab. Stanisław Lalik z Politechniki Śląskiej mówił o naukowych aspektach związanych z prowadzonymi w tym obszarze badaniami wykonywanymi w ramach projektu celowego nr 6 TO8 2004C/06503.

Sesję trzecią rozpoczęło wystąpienie prof. Eugeniusza Rusińskiego z Politechniki Wrocławskiej, który omówił aspekty współpracy jego uczelni z przemysłem (również z APC Presmet) mającej na celu rozwój zaawansowanych konstrukcji. Kolejny prelegent, dr. Łukasz Ciupiński z Politechniki Warszawskiej omówił program EURATOM i jego podprogram ITER w świetle planowanej budowy prototypowego reaktora syntezy termojądrowej a w nim użycia materiałów platerowanych. Zamykający tą sesję Dyrektor Opolskiego UDT przedstawił misję Urzędu, również w odniesieniu do odbiorów aparatury ciśnieniowej wytwarzanej z elementów platerowanych.

Na zakończenie Prezes APC Presmet Janusz Zajączkowski, podsumowując przebieg sympozjum, podkreślił znaczenie współpracy ze sferą B+R, jaką obie firmy – organizatorzy spotkania prowadzili, jak również wskazał na drogi i możliwości jej kontynuowania.

 

Mamy nadzieję, że trud włożony w organizację Sympozjum zaowocuje rozwojem współpracy pomiędzy jego uczestnikami, co przyczyni się do wzrostu wytwarzania aparatury platerowanej przez naszą firmę.Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
  Code and design by   new4mat.com Administracja  


APC PRESMET Sp. z o.o, ul. Oświęcimska 122 H, 45-641 Opole, Poland;
VAT: PL7542541799; REGON: 531407064
Sąd Rejonowy w Opolu VIII Wydział KRS nr 0000004060
Kapitał zakładowy: 9.433.900,-PLN